Energovizuálne cvičenia

sun-2571158__340.jpg

Počas svojho hľadania v živote som absolvovala rôzne kurzy a pohybové a energetické techniky, ktoré ma oslovili svojimi účinkami. Joga, Čchi kung, Tibetské cviky, Kalanetika, Psycho- energo - kozmológia, Bazálna stimulácia... Všetko ma to formovalo a dávalo mi to nové skladačky, ktoré do seba zapadali... 

Postupne som sa dostala , až k vypracovaniu vlastných techník na vizuálnej, fyzickej a energetickej úrovni.

Zistila som, že nie je potrebné mlátenie s telom do bezvedomia, aby naše telo získalo zdatnosť a odolnosť, ale že niekedy stačí ak spojíme jednoduchý, cielený pohyb s vizualizáciou a naše telo sa nám za to odvďačí dobrou imunitou a kondíciou.

 Pri spojení fyzického pohybu, s vizuálnymi technikami sa odbúrava únava a telo je schopné prijať oveľa viac energie, ako keď sa len fyzicky hýbeme. V tele sa upravuje tok energie a odstraňujú sa energetické blokády. Tak môžeme využiť viac síl v bežnom živote.

Preto sú tieto techniky vhodné aj pre tých, ktorí majú obmedzenú hybnosť tela, pre ľudí s nadváhou, alebo po ťažkej chorobe, ktorá oslabila ich kondíciu.

 Sú vhodné aj pre tých , ktorí sa doposiaľ neodhodlali na pravidelné pohybové aktivity, lebo sa obávajú, že by ich nezvládli. Vôbec nie sú obmedzené vekom ani pohlavím.

Cvičenia môžete robiť aj sami v pohodlí domova a niekedy pri nich stačí  len ležať a nemusíte sa ani hýbať.

 Stačí ak spustíte vizualizáciu.

Náš mozog, na to, aby mohol spustiť v tele všetky potrebné úkony, potrebuje ako výživu okrem iného aj príjemné pocity a nerozlišuje či ste boli naozaj práve pri mori na krásnej pláži, alebo si tento identický pocit navodíte iba cez vizualizáciu.

 Podstatný je ten pocit, ten je spúšťačom tvorby endorfínov a iných látok v tele, ktoré si  naše telo tvorí samo. To sú tie látky, bez ktorých náš imunitný systém nevie pracovať.

Cvičením sa zlepšuje koncentrácia, tvorivosť, ale aj výdrž a hlavne fyzická a psychická kondícia.

Tak čo? Ešte váhate, či sa na to dať?

Referencie od tých, ktorí absolvovali energovizuálne cvičenia

 

 

Veronika F

Absolvovala  som doteraz všetky cvičenia a priniesli mi do života veľa pozitivnych prinosov a skúseností. Jedným z dôležitých prínosov pre mňa je, že odpovede na rôzne otázky dostávam priamo v každodenných situáciách, ktoré dokážem riešiť s nadhľadom a z môjho najbližšieho okolia dostávam spätnú väzbu,že naozaj vidím zrazu veci, ktoré iní nevidia. Akoby sa mi rozšíril obzor. vraciam sa aj k starším cvičeniam, pretože som si niektoré obľúbila a pomáhajú mi zvládať stresové situácie - napriklad bunková očista alebo cvičenie s čakrami. Je pre mňa dôležité, že cvičenie viem urobiť naozaj hocikedy a kdekoľvek, práve vtedy keď to potrebujem a mám ho hneď k dispozícií. Som za to veľmi vďačná.

Alenka ďakujem 

 

Anna Frnková

Alenku poznám už niekoľko rokov .Pomohla a pomáha nielen mne ,ale celej mojej rodine.Počas týchto rokov som sa zúčastnila na viacerých jej skupinových cvičeniach.Bol to pre mňa vždy veľký zážitok.Každé cvičenie bolo jedinečné,vždy som sa naučila niečo nové a utvrdila som si v pamäti to, čo som už predtým vedela.Sila energie v skupinovom cvičení bola oveľa silnejšia,ako pri cvičení jednotlivo.Ten pocit vnútorného pokoja,sily a lásky,ktorý som pri cvičení nasávala ma sprevádzal aj po príchode domov .Taká silná dávka energie,ktorú som si vždy z cvičenia priniesla domov mi dávala veľkú vnútornú silu.Po cvičení som zvládla robiť viac náročnej práce a necítila som na sebe  únavu.Tiež techniky,ktoré nás Alenka učila som používala aj doma.Okrem toho nás Alenka naučila rozdávať lásku a učila nás vďačnosti .Taktiež odstupom času vidím na sebe, že dokážem ľahšie zvládať  životné situácie.Ťažkú životnú situáciu,ktorú som v poslednom období prekonávala som zvládla len s pomocou Alenky.Som jej nekonečne vďačná a ďakujem bohu, že som ju spoznala.

Hanka

 

Mirka Janošková

Alenka vaše cvičenia sú pre mňa vzácnym darom. Už od samého začiatku som dokázala precítiť ich silu, ich blahodárne pôsobenie na telo a myseľ. Nielenže som sa po každom cvičení cítila príjemne vo svojom tele, takisto som vnímala ich hlbší vplyv na svoje vnútro, na svoje myšlienky, pocity a emócie. Vďaka vašim technikám som dokázala rozpoznať dôležitosť spojenia tela a mysle. Nachádzanie dôvery v tento proces mi otvorilo bránu k vnútornému kľudu a liečivej energií. Toto spojenie mi pretrváva dodnes a prináša pozitívnu premenu na emocionálnej a duchovnej úrovni a vyživuje moje telo.

 

 

Kamila Lehocka

Dobrý večer Alenka.ja mam len dobré skusenosti resp.vysledky z cvicenia.moje telo je ohybnejsie a tiež i mysel jasnejsia. Rovnako citim vnutorný pokoj intenzivnejsie ako pred takmer 10 rokmi.ked som začínalas vami cvičenia.myslím,ze som viac odolna voči výrusovým ochoreniam.splnili sa mi rozne priania resp.sny, ktoré som ani neočakavala ze sa uskutočnia. Som vám za to vďačná.A pondelkové harmonizacie na dialku tento rok sú pre mňa veĺkym prinosom osobným a v mojom vnímani tiež pocitujem i v najbližšom okolí.este raz veĺka vďaka vam.a prajem vám veĺa zdravia a zdaru v pokracovaní vašich technik pre zdravie a pohodu nás vsetkych...

 

Kuklovská Margaréta

Drahá Alenka

Ak mozem za seba, ja mam len pozitivne hodnotenia

co sa tyka cvicenia po stranke fyzickej i psychickej.

Po cviceni som sa citila dobita vzdy na cely pracovny tyzden, ktory

som absolvovala s lahkostou. Fyzicke ochorenia sme oddialili a omladli.

Aj laska a radost v celej nasej skupine nas oblazovali a tesili sme sa

na spolocnost vynimocnych ludi.

Vrela vdaka za vsetko.

Margo

Cena skupinového cvičenia 1 os/1.5 hod 12 eur:

Ahoj Alenka,

chcem sa Ti veľmi poďakovať.Očista prebehla perfektne, bol to silný zážitok. Všetko išlo podľa návodu, iba korunná čakra bola stále "upchatá". Po ukončení som zostal ďalej relaxovať a vtedy sa mi otvorila /mal som pocit, pomoci z vonka/ a všetka "špina" sa dostala von. Úplne sa mi uľavilo a bol som nádherne čistý. Odvtedy som uvoľnený a vyrovnaný.

Ďakujem 

Jaroslav

Permanentka 6 vstupov za cenu  5 vstupov 60 eur:

Ahoj Alenka,

chcem sa Ti veľmi poďakovať.Očista prebehla perfektne, bol to silný zážitok. Všetko išlo podľa návodu, iba korunná čakra bola stále "upchatá". Po ukončení som zostal ďalej relaxovať a vtedy sa mi otvorila /mal som pocit, pomoci z vonka/ a všetka "špina" sa dostala von. Úplne sa mi uľavilo a bol som nádherne čistý. Odvtedy som uvoľnený a vyrovnaný.

Ďakujem 

Jaroslav

Milá Alenka,

 

Behom posledných 10 rokov ste sa stali našim rodinným priatelom, zachrancom naseho zdravia, ochrancom a blízkou dušou celej našej rodiny.

 

Som nekonečne vďačná za to, že stla nachadzate v mojom živote a v kruhu mojich najbližších - mojich detí, manžela a rodičov. Presný diagnostik, vynikajúci liecitel, trpezlivy ucitel, ale tiez láskavý a nesmirne empatický človek s nadhernym humorom. 

 

Do konca života nezabudnem na Vašu pomoc mojmu synovi v case, ked diagnozy "pršali" na jeho hlavu - Vaša presna diagnoza, vyborne vymysleny a  ucinny postup ako aj tiez velka viera a dovera, ze sa veci obratia k lepsiemu, priniesli zázrak, ktory zijeme uz 10.rok.

 

A naše posledne "stretnutie"? Poprosila som Vas o pomoc v stave, ked som nemohla stupit na nohu kvoli zapalu bedroveho klbu a pohyb bez barli bol nemyslitelny -  po lieceni na dialku bolest prestala a barle zapadaju prachom. Este raz velmi pekne dakujem z lyzovacky ;-)

 

Alenka, cela rodina dakujeme za vsetko, ste to najlepsie co poznam, ze mozeme pre zdravie urobit

 

 

Barbara K.